Dugnadskvelden da taket i finstua fikk en skikkelig skrape

Ettermiddagens dugnad på Gamle Brekke skole hadde fullt trøkk både ute og inne. Inne  med skraping av takflater for påfølgende maling kommende onsdag. To tak i første etasje er allerede ferdig, i dag var det klart for det tredje takområdet, i det som en gang var finstua til læreren på Brekke, finstua der det igjen skal komme tapet på veggene. Tapeten som fargegruppa har konkludert med, er en kopi av en av variantene som en gang dekket veggene i stua.

Jan Bentzen, Paul H, Knut Hjortland, Kjell Ole Brobakken og Ragnhild Nordengen skrapte vekk kilovis med løs maling i “finstua”. På bildet til høyre det ferdigmalte taket i det som engang var den første skolestua.

“Utegruppa” bestående av Frode Lund og Ragnar Holte, med hjelp av den gamle sliteren “Lille Gule”, hadde to store oppgaver i dag; å grave grøft for vann og avløpsledningen og plassering av støttesøylen for flaggstanga som er planlagt å komme på plass før 1. mai.

Vi holder god fremdrift med støe skraper,  linolje i spannet og menighetens gamle gravemaskin.

 

Paul Henriksen

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *